Wyposażmy biuro – Jakie meble wybrać?

Meble pracownicze

Wyposażenie biura to wbrew pozorom skomplikowana sprawa, wybór mebli biurowych powinien być jednak uzależnią od naszych możliwości finansowych, rozmiaru pomieszczeń biurowych oraz ich przeznaczenia a także efektu jaki chcemy uzyskać.

Układ mebli

Wyposażając pomieszczenie biurowe należy cały czas mieć na względzie że jest to pomieszczenie, w którym będziemy spędzali kilkadziesiąt godzin tygodniowo. Układ mebli powinien więc być taki aby zapewnić komfortowe warunki do pracy i możliwie dużo dziennego światła.

Rodzaj mebli biurowych

Wybór konkretnego rodzaju mebli biurowych determinuje ich przeznaczenie. Czym innym są meble pracownicze, przeznaczone dla zwykłych pracowników biurowych, a czym innym meble gabinetowe, które oprócz swojej podstawowej funkcji mają za zadanie także podkreślenie prestiżu i dobrego smaku. Wyróżniamy także meble tak zwane meble konferencyjne, przeznaczono do sal konferencyjnych a także meble recepcyjne i wyposażenie poczekalni.

fotele-biuroweErgonomia – W przyjaznym środowisku można lepiej i szybciej pracować

Jak widać wybór mebli biurowych w głównej mierze uzależniono jest od ich przeznaczenia, kolejne kryteria którymi powinniśmy się kierować to ich ergonomia. Ergonomia przy meblach biurowych jest bardzo ważna. Jak już wspomnieliśmy w biurze spędzamy nawet 50 godzin tygodniowo, zapewnienie komfortowych warunków do pracy jest więc kluczowe.

Cena

Ostatnim kryterium przy wyborze mebli biurowych jest ich cena. Ceny mebli biurowych są zróżnicowane najdroższe meble to zazwyczaj meble gabinetowe, do produkcji których wykorzystuje się drogie surowce takie jak skóra czy lite drewno. Znacznie tańsze a jednocześnie dobrze wyglądające są meble pracownicze.

Projektanci prześcigają się w tworzeniu nowego wzornictwa, które ma na nowo zdefiniować pojęcie mebli biurowych, warto jednak pamiętać aby meble biurowe, które zamierzamy kupić były praktyczne i wygodne.