Stołówka i kuchnia w szkole – jak kompleksowo wyposażyć wnętrze?

stołówka - fot. pixabay.com

Aranżacja szkolnej stołówki oraz kuchni to nie lada wyzwanie, o czym doskonale wiedzą osoby odpowiedzialne za zakup odpowiedniego wyposażenia. Miejsce to powinno być komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu, dlatego też dużą uwagę należy skupić na wyborze właściwych mebli i sprzętów. O czym zatem pamiętać w trakcie urządzania stołówki i kuchni w szkole?

Jakie meble do stołówki i kuchni w szkole?
Stołówka i kuchnia w szkole Stołówka i kuchnia w szkole jest miejscem przeznaczonym do spożywania posiłków przez uczniów, z kolei kuchnia – miejscem, w którym te posiłki są przygotowywane. Każde z wnętrz powinno być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Wybierając poszczególne elementy wyposażenia do stołówki i kuchni w szkole warto jest skupić się na ich zastosowaniu oraz ogólnym wyglądzie obydwu pomieszczeń.

meble stołówka

fot. pixabay.com

Na stołówce obowiązkowo powinny znaleźć się praktyczne stoliki i wygodne krzesła dla uczniów. Zarówno ich gabaryty, jak i ilość musi być adekwatna do wymiarów całego wnętrza, a także potrzeb użytkowników.

Natomiast w szkolnej kuchni oprócz praktycznych mebli, nie może zabraknąć również odpowiednich sprzętów i akcesoriów kuchennych, takich jak sztućce i zastawa stołowa, kuchnie i patelnie elektryczne, wózki do transportowania przygotowanych posiłków na stołówkę itp.

Pamiętajmy, że właściwe i kompleksowe wyposażenie stołówki oraz kuchni w szkole ułatwi wykonywanie obowiązków zatrudnionym pracownikom, co z pewnością odczują uczniowie spożywający posiłki w placówce edukacyjnej.