Najmodniejsze zestawienia kolorów w kuchni

Kolor to najbardziej naturalny sposób na określenie emocji. To dlatego jedne kolory lubimy a innych staramy się unikać, jedne kojarzą nam się z sportem, rywalizacją a nawet agresją a inne z spokojnym, leniwym popołudniem spędzonym z całą rodziną . To właśnie dlatego wybór odpowiednich kolorów jest tak ważny przy dobieraniu płytek, blatów kuchennych czy frontów meblowych do swojej kuchni. Projektanci wnętrz w umiejętny sposób potrafią połączyć kolory kojarzone przez naszą podświadomość z różnymi rzeczami w taki sposób że wnętrze odbieramy jako przytulne i chętnie spędzamy w nim czas. Manipulowanie naszą podświadomością poprzez kolory to niemalże sztuka, która posiada wielką moc i może poprawić nam nastrój.

 

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kolory którymi się otaczamy mają wpływ na nasze samopoczucie, mogą wpływać na nasz apetyt a nawet jakość snu. Kolory są nośnikiem emocji i nie można o tym zapominać, dlatego nie powinniśmy ograniczać się jedynie do koloru ścian i podług, ale także blatów, frontów kuchennych i dodatków.

Kuchnia w ciepłej palecie barw

Czerwony, żółty i pomarańczowy to kolory za pomocą których możemy ocieplić wnętrze. Jak dowodzą badania kolory te pobudzają także apetyt i przyspieszają przemianę materii. Są to jednak kolory jaskrawe i trzeba bardzo uważać aby z nimi nie przesadzić najlepiej stosować je jako dodatek ożywiający wnętrze. Możemy na przykład wybrać czerwone fronty meblowe do szafek nadblatowych. Takie rozwiązanie ożywi aranżacje i sprawi że wnętrze będzie posiadało charakter.

Kuchnia w chłodnej tonacji

Kuchnia w chłodnych odcieniach np. niebieskim, zielonym, turkusowym, fioletowym a nawet miętowym dodaje świeżości i pobudza do działania. Takie kolory hamują apetyt i sprzyjają kreatywnej pracy, są lekkie i nieprzytłaczające, ale co ważniejsze idealnie komponują się w wnętrza urządzone w nowoczesny i minimalistyczny sposób.

Łączenie kolorów

Nic nie sprawdza się tak jak kolorystyczne duety. Ponadczasowa biel i czerń oraz szarości idealnie pasują do każdego stylu wnętrzarskiego nowoczesnego oraz klasycznego. Dodatkowo odpowiedni dobór kolorów może optycznie powiększyć nawet niewielka kuchnie.

Materiały użyte w tym materiale pochodzą od firmy Styl – Meble kuchenne Gdańsk