Fronty meblowe

Fronty meblowe

Fronty meblowe to wbrew powszechnej opinii nie tylko fronty kuchenne, to także drzwi i drzwiczki meblowe występujące w szafach, komodach i innych meblach.

 

Podział frontów meblowych

Fronty meblowe możemy podzielić ze względu na materiały z których są wykonane, tutaj wyróżniamy fronty drewniane, fornirowane czyli okleinowe a także fronty lakierowane. Fronty fornirowane to fronty meblowe wykonane z drobnej płyty wiórowej pokryte naturalną lub sztuczną okleiną, tak zwanym fornirem. Fronty lakierowane to natomiast fronty meblowe wykonane z płyty MDF pokrytej warstwą lakieru.

 

 

Inny podział frontów meblowych to podział ze względu na ich indywidualne cechy, w takim podziale wyróżniamy fronty pełne, witryny, fronty gięte i fronty rzeźbione. Fronty pełne to zwykłe fronty meblowe. Witryny to fronty meblowe z przeszkleniami stosowane zazwyczaj w szafkach wiszących i kredensach. Fronty gięte to wygięte drzwiczki meblowe zarówno wklęsłe jaki i wypukłe, stosowane w szafkach narożnych. Fronty rzeźbione to ręcznie zdobione drewniane fronty meblowe.

 

Zastosowanie frontów meblowych

Fronty drewniane produkowane z drewna litego stosowane są zazwyczaj w meblach tradycyjnych, charakteryzują się klasycznym wyglądem.

Fronty fornirowane dzięki możliwości zastosowania różnorodnych oklein nadają się idealnie zarówno do nowoczesnych jaki i klasycznie wyglądających wnętrz, ich charakter jest uzależniony od rodzaju stosowanej okleiny.

Fronty lakierowane to zazwyczaj jednobarwne, błyszczące drzwiczki meblowe nadające wnętrzu nowoczesny wygląd. Dzięki doskonałemu zabezpieczeniu pzzed wilgocią sprawdzają się idealnie zarówno w meblach kuchennych jak i łazienkowych.